تبلیغات
شیعه ها - كماندوهای اسرائیلی برای حمله به كاروان امدادرسان غزه "آموزش ویژه " دیده بودند


درباره وبلاگ:


آرشیو:


طبقه بندی:


آخرین پستها :


پیوندها:


نویسندگان:


ابر برچسبها:


آمار وبلاگ:
كماندوهای اسرائیلی برای حمله به كاروان امدادرسان غزه "آموزش ویژه " دیده بودند

نوشته شده توسط:فاضل صرافپور
سه شنبه 11 خرداد 1389-01:12 ب.ظ

كماندوهای اسرائیلی برای حمله به كاروان امدادرسان غزه "آموزش ویژه " دیده بودند

خبرگزاری فارس: یكی از سازمان‌دهندگان كاروان امدادرسانی غزه با اشاره به یورش صهیونیست‌ها به كاروان امدادرسانی غزه گفت: كماندوهای رژیم صهیونیستی برای حمله به كاروان امدادرسانی "آموزش ویژه " دیده بودند.

به ادامه مطلب مراجعه فرمایید
منبع : فارس نیوز
"رمزی كیسا " در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار بین الملل خبرگزاری فارس به تشریح حمله كماندوهای رژیم صهیونیستی به كشتی امداد رسانی غزه پرداخت و گفت: نیروهای اسرائیلی كه به این كشتی حمله كردند، نیروهای بسیار ویژه‌ای بودند كه بسیار هم مسلح شده بودند و انگار كه برای این عملیات تمرین كرده بودند و بسیار منظم و حساب شده عمل كردند.

متن این گفت‌وگو به طور سوال و جواب در زیر می‌آید.

فارس: خبر جدیدی كه ما از آن اطلاع نداشته باشیم در اختیار دارید؟

كیسا: بازماندگاندن این حمله به بندر "اشدود " منتقل شده‌اند و یك تیم از وكلا در داخل فلسطین در حال بررسی احقاق حق دوستان ما هستند كه در بازداشت بسر می‌برند.فارس: سمت شما در این فعالیت چیست؟

كیسا: من یكی از اعضای سازمان‌دهندگان این كاروان و مسئول شاخه آمریكای آن هستم، به نظر من ما شاهد آخرین نسل از تندروها در اسرائیل هستیم كه حكومت را به دست می‌گیرند. زمانی كه جناح راست در اسرائیل دولت را در دست گرفت، كنترل در اسرائیل روز به روز بیشتر از قبل از دست خارج شد. از ابتدای این حركت اسرائیل گفته بود كه از هر اقدامی برای جلوگیری از رسیدن این كمك‌ها به غزه استفاده خواهد كرد و با هر هزینه‌ای كه شده جلوی این كشتی‌ها را می‌گیرد. به همین خاطر با كشتن سرنشین‌های بی دفاع و غیرمسلح این كشتی خواستند تا مانع رسیدن كمك‌ها به مردم غزه شوند.


فارس: كشورهای جهان در این باره چه اقدامی می‌توانند از خود انجام بدهند؟

كیسا: تركیه از شورای امنیت خواسته است تا طی جلسه‌ای به این مساله بپردازد و مردم و دولت‌های سایر كشور‌ها هم وقت آن رسیده است كه بگویند دیگر نمی‌توانند اقدامات اسرائیل را تحمل كنند. زمانی كه "سونامی " به اندونزی رسید همه كشورهای دنیا و سازمان‌های حمایت از حقوق بشر گردهم آمدند تا برای كمك به مردم چاره‌ای بیندیشند.
حالا زمانی كه مساله فلسطین به میان می‌آید گروهی داوطلبانه زندگی خود را به خطر انداخته‌اند و برخی جان خود را برای كمك به مردم غزه از دست داده‌اند. بنابراین كشورهای جهان باید اعلام كنند كه اسرائیل تحت هیچ شرایطی اجازه نداشته است تا علیه سرنشین‌های بی‌دفاع این كشتی‌ها كه در راه كمك به مردم غزه بوده‌اند حمله نظامی بكند.


فارس: مقامات اسرائیلی مدعی شدند كه این كشتی با خود سلاح حمل می‌كرده و سرنشینان آن با كماندو‌های اسرائیلی درگیر شده‌اند، نظر شما در این باره چیست؟

كیسا: این حرف‌ها دروغ محض است. این كشتی‌ها در بندری كه از آن حركت كرده بودند بررسی شده بودند كه سلاح یا موارد ممنوعه حمل با خود نكنند. ضمن اینكه نیروهای اسرائیلی كه به این كشتی حمله كردند، نیروهای بسیار ویژه‌ای بودند كه بسیار هم مسلح شده بودند و انگار كه برای این عملیات تمرین كرده بودند و بسیار منظم و حساب شده عمل می‌كردند.


تاریخ آخرین ویرایش:- -