تبلیغات
شیعه ها - محاصره نوار غزه باید هر چه سریعتر متوقف شود


درباره وبلاگ:


آرشیو:


طبقه بندی:


آخرین پستها :


پیوندها:


نویسندگان:


ابر برچسبها:


آمار وبلاگ:
محاصره نوار غزه باید هر چه سریعتر متوقف شود

نوشته شده توسط:فاضل صرافپور
سه شنبه 11 خرداد 1389-01:10 ب.ظ

محاصره نوار غزه باید هر چه سریعتر متوقف شود

خبرگزاری فارس: معاون نماینده دائم روسیه در سازمان ملل ضمن محكوم كردن اقدام رژیم صهیونیستی در حمله به كاروان آزادی، این حادثه را تاییدی بر ضرورت متوقف شدن هر چه سریعتر محاصره نوار غزه دانست.

به ادامه مطلب مراجعه فرمایید
منبع : فارس نیوز
به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "الكساندر پانكین " معاون اول نماینده دائم روسیه در سازمان ملل متحد در نشست فوق‌العاده روز دوشنبه شورای امنیت اعلام كرد كه كشورش اقدام نظامیان اسرائیلی در حمله و گرفتن كشتی حامل كمكهای انسان دوستانه «ناوگان آزادی» برای مردم ساكن نوار غزه كه منجر به كشته و زخمی شدن تعدادی از مردم غیر نظامی شده را محكوم كرده و امیدوار است این حادثه تاسف بار به روند صلح در خاورمیانه لطمه ای نزند.
پانكین گفت: «مقامات مسكو نگرانی عمیق خود را در خصوص وقوع این حادثه در آبهای بین المللی ابراز داشته اند، بویژه با توجه به این مسئله كه اكثر كشته و زخمی شدن آن شركت كنندگان در برنامه ارسال كمكهای انسان دوستانه به مردم نوار غزه «ناوگان آزادی» هستند. لازم است تا هر چه سریعتر همه عوامل این واقعه مورد بررسی دقیق قرار بگیرد. واضح است كه استفاده از سلاح در برابر مردم غیر نظامی و متوقف كردن كشتی متعلق به كشور دیگری در آبهای آزاد نقض آشكار قوانین و حقوق بین الملل است كه از سوی نظامیان اسرائیلی صورت گرفته است.»
به گفته این مقام دیپلمات، روسیه این حادثه را تاییدی بر ضرورت توقف هر چه سریعتر محاصره نوار غزه از سوی اسرائیل می داند كه مسلما اقدامی واقعی در جهت بهبود وضعیت انسانی و اجتماعی برای مردم این منطقه از فلسطین خواهد بود.
"الكساندر پانكین " افزود: «بیشترین نگرانی روسیه از این جهت است كه این حادثه دقیقا در زمانی رخ داده كه امیدهایی برای حل و فصل مناقشه بین فلسطین و اسرائیل بوجود آمده بود. ما امیدواریم كه این مسئله تاثیر منفی طولانی مدت در دورنمای صلح در خاورمیانه نداشته باشد.»
نشست علنی شورای امنیت سازمان ملل در رابطه با حمله اسرائیل به «كاروان آزادی» پایان یافته است، ولی نمایندگان دیپلماتیك كشورهای عضو این شورا به رایزنیهای غیر علنی خود در این خصوص ادامه می دهند.
برخی صاحب‌نظران سیاسی معتقدند كه این حمله رژیم صهیونیستی می‌تواند تاثیرات مستقیمی بر مذاكرات سازش داشته باشد و مذاكره‌كنندگان تشكیلات خودگردان فلسطینی را با چالش جدی در مسیر توجیه افكار عمومی در این زمینه مواجه سازد.


تاریخ آخرین ویرایش:- -