تبلیغات
شیعه ها - با وجود محكومیت جهانی اقدام رژیم صهیونیستی علیه كاروان آزادی مركل در گفت‌و‌گو با نتانیاهو تنها ابراز نگرانی كرد


درباره وبلاگ:


آرشیو:


طبقه بندی:


آخرین پستها :


پیوندها:


نویسندگان:


ابر برچسبها:


آمار وبلاگ:
با وجود محكومیت جهانی اقدام رژیم صهیونیستی علیه كاروان آزادی مركل در گفت‌و‌گو با نتانیاهو تنها ابراز نگرانی كرد

نوشته شده توسط:فاضل صرافپور
سه شنبه 11 خرداد 1389-01:07 ب.ظ

با وجود محكومیت جهانی اقدام رژیم صهیونیستی علیه كاروان آزادی
مركل در گفت‌و‌گو با نتانیاهو تنها ابراز نگرانی كرد

خبرگزاری فارس: با وجود محكومیت گسترده جهانی اقدام صهیونیست‌ها علیه كاروان بشردوستانه آزادی صدراعظم آلمان تنها به ابراز نگرانی از اقدام رژیم صهیونیستی بسنده كرد.

به گزارش فارس به نقل از هفته نامه آلمانی "اشپیگل "، "آنگلا مركل " صدراعظم آلمان روز گذشته در یك گفت وگوی تلفنی با "بنیامین نتانیاهو " نخست وزیر اسرائیل درباره حمله این رژیم به كشتی ناوگان حامل كمك های بشر دوستانه به مردم غزه گفت: من ابراز نگرانی شدید خود را در این مورد اعلام می كنم و معتقدم كه ما باید همه تلاش خود را به كار گیریم تا در چنین موقعیت دشواری از گسترش تنش جلوگیری كنیم.
بر اساس این گزارش، مركل همچنین بررسی هر چه سریعتر و جامع واقعه رخ داده را خواستار شد و حضور نیروهای بین المللی را به عنوان ناظر در این روند موثر دانست.
مركل در حالی به این واكنش ضعیف قناعت كرد كه مقامات و مردم جهان این اقدام صهیونیست‌ها را به شدت محكوم كردند.
وی افزود: مردم آلمان و 2 نفر از اعضای پارلمان خواستار توضیح درباره سرنوشت شهروندان آلمانی هستند.
"گوئیدو وستروله " وزیر خارجه آلمان نیز پس از گفت وگو با "آویگدور لیبرمن " وزیر خارجه رژیم صهیونیستی مراتب نگرانی عمیق خود را درباره كشتار انسانها در منطقه ابراز داشته بود و وجود گروهی بین المللی اما بی طرف را برای رسیدگی به موضوع خواستار شده بود.
"اولریش ویلهلم " سخنگوی دولت آلمان نیز پیش از این اعلام كرده بود كه آلمان از چنین واقعه ای شوكه شده است و دولت از مرگ انسانها ابراز تاسف می كند.
رژیم صهیونیستی صبح روز گذشته به كشتی "مرمرة " در كاروان آزادی كمك‌های بشردوستانه برای غزه، یورش برد و در این تهاجم دست‌كم 20 نفر از فعالان حقوق بشر به شهادت رسیدند و بیش از 50 نفر دیگر زخمی شدند. كاروان كمك‌های بشردوستانه برای غزه كه از هفته پیش حركت خود را از یونان و تركیه آغاز كرده‌ بود، شامل10هزار تن مواد پزشكی، ساختمانی و 100منزل مسكونی آماده برای اسكان هزاران آواره و 500 دستگاه ویلچر برای معلولان بوده است.


تاریخ آخرین ویرایش:- -