تبلیغات
شیعه ها - مجیدی در گفت‌وگو با فارس:حمله به كاروان آزادی بیانگر خوی واقعی و بن‌بست امنیتی رژیم صهیونیستی است


درباره وبلاگ:


آرشیو:


طبقه بندی:


آخرین پستها :


پیوندها:


نویسندگان:


ابر برچسبها:


آمار وبلاگ:
مجیدی در گفت‌وگو با فارس:حمله به كاروان آزادی بیانگر خوی واقعی و بن‌بست امنیتی رژیم صهیونیستی است

نوشته شده توسط:فاضل صرافپور
سه شنبه 11 خرداد 1389-12:58 ب.ظ

مجیدی در گفت‌وگو با فارس:
حمله به كاروان آزادی بیانگر خوی واقعی و بن‌بست امنیتی رژیم صهیونیستی است

خبرگزاری فارس: یك كارشناس مسائل خاورمیانه حمله به كاروان آزادی را بیانگر بن‌بست امنیتی رژیم صهیونیستی و نشانگر خوی واقعی آن در تعامل با محیط خود دانست.

به ادامه مطلب مراجعه فرمایید
منبع : فارس نیوز
هادی مجیدی كارشناس مسائل خاورمیانه در گفت‌وگو با خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری فارس، در خصوص حمله وحشیانه رژیم صهیونیستی به ناوگان آزادی گفت: حمله صبحگاه روز گذشته به كاروان كشتی‌های امداد به غزه كه توسط كماندوهای رژیم صهیونیستی انجام شد، بیانگر بن‌بست امنیتی این رژیم و نشانگر خوی واقعی آن در تعامل با محیط خود است.
وی با اشاره به ماهیت این رژیم و عملكرد آن طی 60 سال گذشته خاطرنشان كرد: در این روند ما همیشه شاهد یك مسیر خونین از جنایات این رژیم هستیم كه حتی به كم‌ترین معیارهای حقوق بشری و حقوق شهروندان یك كشور بی‌توجهی كرده و با اشغال یك سرزمین اكنون بیش از یك میلیون نفر را در تنگناهای معیشتی، بهداشتی و حداقل‌های انسانی قرار داده است.
این كارشناس مسائل خاورمیانه ادامه داد: این جنایت در تاریخ جدید و در دورانی كه كشورهای غربی این رژیم را نمادی از دموكراسی و حقوق بشر تلقی می‌كنند، سر زده است.
مجیدی با بیان اینكه اقدام اخیر این رژیم كشورهای غربی را نیز در بن‌بست قرار داده، یادآور شد: آنها در اتحادیه اروپا، سازمان ملل یا حتی برخی از تحلیلگران آمریكایی خواستار پایان محاصره ظالمانه غزه هستند اما به دلیل اینكه وابستگی ارگانیكی با صهیونیسم بین‌المللی دارند، نمی‌توانند شفاف و واقعی موضع‌گیری كنند.
وی افزود: از سوی دیگر این یك بن‌بست امنیتی برای رژیم صهیونیستی است كه در محیط جنگی در مقابل مجموعه‌های كوچك مقاومت در غزه ناتوان مانده و در مقابل مقاومت اسلامی قدرتمند در لبنان شكست خورده و تنها می‌تواند در مقابل افراد بی‌سلاح و بی‌دفاع در كشتی‌هایی كه برای كمك رسانی به غزه حركت كردند قدرت‌نمایی كرده و به یك اقدام وحشیانه دست بزند.
این كارشناس مسائل خاورمیانه این اتفاق را یك حادثه فوق‌العاده در عرصه بین‌المللی خواند و اظهار داشت: سازما‌ن‌های بین‌المللی به ویژه كشورهای عربی و اسلامی باید نسبت به این جنایت واكنش نشان داده و این واقعه را به عنوان یك نماد عینی و ملموس از نقض حقوق بشر و مصداق جنایات جنگی به پرونده گلدستون افزوده و این رژیم را در محاكم و مجامع بین‌المللی به محاكمه بكشند.

تاریخ آخرین ویرایش:- -