تبلیغات
شیعه ها - اطلاعیه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به مناسبت 14 و 15 خرداد؛اطاعت محض از ولایت مطلقه فقیه دل امام(ره) را شاد می‌كند


درباره وبلاگ:


آرشیو:


طبقه بندی:


آخرین پستها :


پیوندها:


نویسندگان:


ابر برچسبها:


آمار وبلاگ:
اطلاعیه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به مناسبت 14 و 15 خرداد؛اطاعت محض از ولایت مطلقه فقیه دل امام(ره) را شاد می‌كند

نوشته شده توسط:فاضل صرافپور
سه شنبه 11 خرداد 1389-11:46 ق.ظ

اطلاعیه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به مناسبت 14 و 15 خرداد؛
اطاعت محض از ولایت مطلقه فقیه دل امام(ره) را شاد می‌كند

خبرگزاری فارس: جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با صدور اطلاعیه‌ای اعلام كرد: امروز اطاعت محض از ولایت مطلقه فقیه و پرهیز از جنجال‌آفرینی و نیز مبارزه جدی و مقتدرانه مسئولان با فتنه‌گران، دل امام عزیز را شاد می‌كند.


به ادامه مطلب مراجعه فرمایید
منبع : فارس نیوز
به گزارش خبرگزاری فارس از قم، در اطلاعیه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به مناسبت فرارسیدن 14 و 15 خرداد آمده است: بار دیگر چهاردهم خردادماه فرا رسید و یاد و خاطره آن یار سفر كرده و آن امام خوبی‌ها و مهربانی‌ها، گستره دل‌ها را فرا گرفت. با آنكه سال‌ها از رحلت جانگدازش می‌گذرد، یاد آن برانگیزاننده فطرت‌های پاك به راستی و خداجویی بیشتر زنده می‌شود و ابعاد نهضت عظیمش گسترده‌تر می‌شود. امام كه در اندیشه رهبر معظم انقلاب، روح خدا در كالبد زمان بود و عشق به او، عشق به همه خوبی‌هاست، تحقق اسلام ناب محمدی و عدالت علوی را فریاد زد و شوكت فرعونی دولت‌های استكباری‌ به‌ویژه آمریكا و اسرائیل ‌ ‌را درهم شكست و روح تازه‌ای در تن امت دمید.
در ادامه این اطلاعیه تاكید شده است: گذشت زمان نشان می‌دهد كه مدیریت امام كه با درایت و هوشمندی فراوان همراه بود، انقلاب را به سان چشمه‌ای زلال به دست نسل امروز سپرده است. نیز هدایتگری آن امام خوبی‌ها در ابعاد مختلف سیاسی، فرهنگی و اقتصادی سبب شد كه آهنگ پیشرفت انقلاب فزونی گیرد و هر سال شاهد شكوفایی آن پیشرفت‌ها در عرصه‌های گوناگون باشیم. مبارزه و برخورد ریشه‌ای و فراگیر آن عزیز سفر كرده با فتنه و فتنه‌گران نیز امری ستودنی و فراموش‌نشدنی است. آری بررسی فتنه‌های پس از انقلاب نشان می‌دهد كه بیشترین حملات آن، به اصل مترقی و متعالی ولایت فقیه بوده است، چه آنكه فتنه‌گران به خوبی می‌دانستند با حضور ولایت فقیه هیچگاه به اهداف خود نائل نمی‌شوند.
در بخش دیگری از این اطلاعیه آمده است: چنانكه در حوادث سال گذشته، هوشمندی و درایت بی‌نظیر رهبر معظم انقلاب حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، توانست كشتی انقلاب را از ورطه خطرها و موج‌ آفرینی‌ها نجات دهد و به ساحل امن برساند. آنچه در اندیشه امام و رهبری اهمیت حیاتی داد وحدت و همدلی مسلمانان، ضرورت شناخت دشمن و ترفند‌ها و حیله‌های او در یك كلمه «بصیرت» است.
در این اطلاعیه آمده است: اكنون در سالگرد رحلت امام عزیز، شایسته است كه آحاد امت اسلامی، به ویژه نخبگان و فعالان سیاسی در اندیشه‌های امام با نظری دقیق، نظر بیفكنند و با اتحاد و همدلی دشمنان انقلاب را در رسیدن به اهداف خود نا‌امید كنند. امروز،‌ اطاعت محض از ولایت مطلقه فقیه و پرهیز از جنجال‌آفرینی و نیز مبارزه جدی و مقتدرانه مسئولان با فتنه‌گران، دل امام عزیز را شاد می‌كند و عزت ایران و ایرانی را دو چندان می‌سازد.
در بخش پایانی این اطلاعیه آمده است: جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، ضمن عرض تسلیت بیست و یكمین سالگرد رحلت ملكوتی امام‌(ره)‌ از عموم ملت ایران دعوت كند كه ‌همچون سال‌های گذشته با حضور پرشور در مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) دیگر‌ بار یاد آن عزیز سفر كرده را زنده بدارند و با آرمان‌های او تجدید عهد كنند. نیز به‌همین مناسبت مجلس یاد بودی از‌طرف جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در شب چهاردهم خردادماه در حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(س) برگزار می‌شود. از عموم علماء، فضلا، طلاب محترم و مردم شریف ایران اسلام دعوت می‌شود كه در این مراسم حضور به هم رسانند. سلام و درود خدا بر آن عبد صالح كه یاد و خاطره‌اش همواره جاویدان است.


تاریخ آخرین ویرایش:- -