تبلیغات
شیعه ها - خداوند به پاس اخلاص امام، آیت‌الله خامنه‌ای را به جمهوری اسلامی هدیه كرد


درباره وبلاگ:


آرشیو:


طبقه بندی:


آخرین پستها :


پیوندها:


نویسندگان:


ابر برچسبها:


آمار وبلاگ:
خداوند به پاس اخلاص امام، آیت‌الله خامنه‌ای را به جمهوری اسلامی هدیه كرد

نوشته شده توسط:فاضل صرافپور
سه شنبه 11 خرداد 1389-12:40 ب.ظ

خداوند به پاس اخلاص امام، آیت‌الله خامنه‌ای را به جمهوری اسلامی هدیه كرد

خبرگزاری فارس: عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: حوادث پس از انتخابات فتنه‌ای با هدف براندازی نظام بود كه مدیریت هوشمندانه مقام رهبری آن را خنثی كرد.

 به ادامه مطلب مراجعه فرمایید
منبع : فارس نیوز
آیت الله ابوالقاسم خزعلی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی فارس با اشاره به تدابیر 20 ساله مقام معظم رهبری در مهار فتنه های فراروی نظام اسلامی گفت:‌20 سال از رحلت امام راحل می‌گذرد اما به اعتقاد و اعتراف افراد صاحب نظر و معتقدان به امام كه حوادث دوران پس از رحلت امام بزرگوار را مشاهده می‌كنند ، حضرت آیت الله خامنه‌ای با صلاحیت و قاطعیت و توكل به خداوند توانسته‌اند همان روش مدیریتی حضرت امام در سمت رهبری انقلاب اسلامی را ادامه دهند و مدیریت هوشمندانه ایشان نعمت بزرگی بود كه خداوند به پاس اخلاص حضرت امام خمینی به جمهوری اسلامی هدیه كردند.
آیت الله خزعلی افزود: حوادث پس از انتخابات فتنه‌ای بود كه به دنبال براندازی نظام بود و متأسفانه از افرادی كه انتظار نمی‌ رفت هیزم این فتنه را تهیه كنند در این فتنه وارد شده و بر خلاف قانون و شرع به فریبكاری پرداختند و موجبات خوشحالی دشمنان ایران و مردم را فراهم كردند و كار به جایی رسید كه منافقین روسیاه و سلطنت طلبان هم برای سران فتنه پیام تبریك و حمایت فرستادند.
عضو مجلس خبرگان رهبری در ادامه افزود: هرچه سران فتنه در حوادث پس از انتخابات ادعاها و حرف‌هایی برخلاف قانون زدند مقام معظم رهبری رفتاری پدرانه و با سعه صدر و مطابق قانون انجام دادند و كشتی انقلاب را به سلامت از این فتنه طراحی شده عبور دادند.
آیت الله خزعلی در پاسخ به سؤالی درباره شخصیت حضرت امام خمینی اظهار داشت: حضرت امام خمینی نعمت بزرگی بود كه خداوند به مردم عصر ما عنایت كردند و من برای این كه همگان به شخصیت امام بزرگوار آشنا شوند به ذكر خاطره‌ای مهم اكتفا می‌‌كنم. حضرت امام در دوران جوانی كه به حج مشرف شدند از آنجا به عراق و نجف اشرف مشرف شدند و خدمت مرحوم آیت الله قاضی بزرگمرد توحید و عرفان رسیدند و به مجلس ایشان وارد شدند. مرحوم آقای قاضی به محض اینكه امام خمینی كه آن زمان در سنین جوانی بودند را بسیار احترام كردند و باعث تعجب حاضران شدند و این حاكی از عظمت درونی و روح توحیدی امام بود كه مورد توجه آیت الله قاضی قرار گرفتند.
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در ادامه افزود: در سال 1343 كه حضرت امام از زندان آزاد شدند من به استادم مرحوم آیت الله هاشم قزوینی نامه‌ای نوشتم كه امام از زندان آزاد شده‌اند خوب است شما حركت كنید و ایشان را ملاقات كنید. ایشان پذیرفتند و به قم آمد و شب را در منزل ما استراحت كرد. فردای آن روز به اتفاق خدمت امام رسیدیم و این دو بزرگوار با هم بحث‌های خصوصی كردند و پس از این ملاقات مرحوم آیت الله هاشم قزوینی به من گفت: این مردم (امام ) حق است و دوم اینكه او یك تنه مبارزه می‌كند و پیروز می‌شود و این پیش‌بینی بود كه استادم در سال 1343 از امام كرد.
از آیت الله خزعلی درباره نفوذ كلمه وصی حضرت امام سؤال شد كه در پاسخ اظهار داشت: اخلاص زیاد و كار برای خدا رمز موفقیت و نفوذ كلمه امام بود.
عضو مجلس خبرگان رهبری با تجلیل از مقام علمی و فقهی و معنوی حضرت آیت الله خامنه‌ای افزود: مقام معظم رهبری انسانی وارسته، هوشیار، خداترس و اهل مراقبت و دارای صفای باطن و اخلاص است. ایشان قبل از آغاز نهضت حضرت امام خمینی در قم در درس مرحوم آیت الله بروجردی شركت می‌كرد اما وقتی احساس كرد پدر سالخورده‌اش به كمك او نیاز دارد درس در قم و محضر آیت الله بروجردی را ترك كرد و به مشهد رفت تا به پدر خود خدمت كند و چون این كار را برای خاطر رضای خدا انجام داد خداوند پاداش بزرگی به او داد.
از آیت الله خزعلی درباره حوادث یكسال اخیر و به ویژه اتفاقات پس از انتخابات سؤال شد كه در پاسخ گفت: متأسفانه این دو نفر (كروبی و موسوی) پس از انتخابات دروغ‌های بزرگی در جامعه مطرح كردند كه از اساس غلط بود به حیثیت نظام لطمه وارد كردند.
میرحسین را معتقدم از اول با انقلاب و ولایت فقیه خوب نبود و شهید دیالمه در مجلس اول گفت روزی خواهید دید كه موسوی با انقلاب چه رفتاری و برخوردی خواهد داشت.
آقای كروبی علیرغم فعالیت‌هایی كه در انقلاب كرده بود اما به خاطر هواهای نفسانی در مسیری افتاد كه من برای او متاسفم و ناراحتم كه چرا این دو نفر دیكته خارجی‌ها را تكرار كرده و اكنون به وضعیتی رسیده‌اند كه در میان مردم مومن و علاقه‌مندان واقعی امام جایگاهی ندارند و به پایان خط رسیده‌اند.
وی در پاسخ به این سؤال كه چه توصیه‌ای به كروبی و موسوی دارید گفت: این دو نفر به مردم و نظام لطمه زدند و دروغ گفته‌اند. باید بین خود و خدا و توبه و طلب استغفار كنند تا خدا از سر تقصیرات آنها بگذرد اما جزای كار خود را در دنیا باید ببینند و به مردم مسلمان ضربه و خسارت وارد كردند و باعث قتل تعدادی از مردم شدند.
آیت الله خزعلی در خاتمه با محكوم كردن حمله رژیم صهیونیستی به كشتی‌های حامل كمك‌های انسان دوستانه به مردم مظلوم غزه گفت: این حادثه اوج قساوت و خوی وحشی‌گری اسرائیل را برای چندمین بار در دنیا نشان داد كه آنها به خاطر حمایت برخی قدرت‌های بزرگ مانند امریكا و سایر دولت‌ها به هیچ مقررات و قانونی اعتنا ندارند و كاری كه اسرائیل انجام داد باعث بیداری مردم جهان و به ویژه اعراب و رسوایی بیشتر حامیان این رژیم غاصب شد.


تاریخ آخرین ویرایش:- -