تبلیغات
شیعه ها - عبدالحمید ریگی كه بود...؟!


درباره وبلاگ:


آرشیو:


طبقه بندی:


آخرین پستها :


پیوندها:


نویسندگان:


ابر برچسبها:


آمار وبلاگ:
عبدالحمید ریگی كه بود...؟!

نوشته شده توسط:فاضل صرافپور
دوشنبه 3 خرداد 1389-11:29 ق.ظ

نگاهی به سوابق نفر دوم گروهك جندالشیطان؛
عبدالحمید ریگی كه بود...؟!

خبرگزاری فارس: نفر دوم گروهك تروریستی جندا... و برادر عبدالمالك ریگی صبح امروز، سوم خردادماه در حالی به دار مجازات آویخته شد كه پیش از این مرتكب جنایات وحشتناكی شده بود.
 به ادامه مطلب مراجعه فرمایید

به گزارش خبرگزاری فارس، نام "عبدالحمید " پس از حادثه تروریستی دارزین در جاده بم ـ كرمان بر سر زبان‌ها افتاد. هم او بود كه سه سال قبل با سازماندهی یك گروه 20 نفره از اشرار مسلح، از سمت كوه‌های پیرسوران در استان سیستان، وارد استان كرمان شد و به منظور ناامن جلوه دادن اوضاع كشور و نشان دادن قدرت پوشالی گروهك ریگی، جنایت هولناك دارزین را مرتكب شد.
عبدالحمید كه پیش از این نیز در عملیات‌های مختلفی به‌ عنوان دست راست برادر جنایتكارش عبدالمالك ریگی، ایفای نقش كرده بود در ماجرای دارزین، 13 نفر از هموطنانمان را كشت و به سمت مخفیگاهش در پاكستان گریخت.
اگرچه پس از این حادثه تمام اشرار متواری شده، یك به یك به دست نیروهای امنیتی و انتظامی ایران و در عملیات‌های مختلفی دستگیر شده یا به هلاكت رسیدند؛ اما این عبدالحمید بود كه توانست با پشت كردن به اعضای گروه خود، به پاكستان بگریزد و بدین سان نفر اول حادثه هولناك دارزین، همچنان فراری ماند.
عبدالحمید از جمله كسانی است كه به شدت تحت القائات سلفی و تندروانه برادرش عبدالماك قرار داشت و همین القائات بود كه عبدالحمید ریگی در راستای تفكرات تروریستی‌اش و به دلائلی كه هیچگاه بیان نشد؛ مرتكب قتل همسرش نیز شد.
او حتی برادر همسرش را نیز به اتهام مخالفت با گروهك جندا...، تحویل عبدالمالك ریگی داد تا صحنه بریده شدن سر او توسط عبدالمالك تبدیل به یكی از خشن‌ترین صحنه‌های تروریستی در دنیا شود.
عبدالحمید با دست زدن به قتل نزدیك‌ترین افراد خود، عملاً تبدیل به جنایتكاری چشم و گوش بسته شد كه كاملاً تحت نفوذ برادر تروریستش، عبدالمالك قرار گرفت و تمام دستورات او را به‌صورت كامل اجرا می‌كرد.
عبدالحمید را می‌توان مشاور نظامی برادرش نیز نامید. او با استفاده از علاقه‌ای كه از دوران كودكی به شرارت و اقدامات میلیتاریستی داشت و با استعدادی كه در عملیات‌های گروهك ریگی همچون جنایت هولناك تاسوكی در زاهدان از خود نشان داده بود، عملاً یك مشاور خوب و مطمئن برای طراحی اقدامات تروریستی عبدالمالك بشمار می‌رفت.
عبدالحمید ریگی با وجود استعدادهای شریرانه‌ای كه داشت اما به علت برخورداری از یك شخصیت نازل و بی‌تدبیر، شخصیتی بسیار پراشتباه نیز محسوب می‌شد چه اینكه او هیچگاه از نشان دادن خود به پلیس و نیروهای امنیتی پاكستان ابایی نداشت و همواره به قدرت پوشالی گروهك متبوع خویش مغرور بود.
وجود مصداق‌هایی از كم هوشی در وجود او بود كه بارها باعث شده بود، عبدالحمید برادرش را در زمینه اقداماتی مثل همكاری در جابه‌جایی محموله‌های مواد مخدر و آدمكشی مورد انتقاد قرار دهد.
عبدالحمید بر طبق اعترافاتی كه بعدها از وی منتشر شد؛ واقعاً در این توهم به سر می‌برد كه گویا "عبدالمالك ریگی " یك رهبر مذهبی و با اعتقادات پاك است.
او به گفته خودش عبدالمالك را كسی می‌دانست كه واصل نهایی او به جنت خواهد بود اما حقیقت چیز دیگری بود و عبدالمالك نشان داد كه بیش از یك فرشته‌ مرگ و واصل جهنمی هیچ چیز دیگری برای عبدالحمید نیست.
عبدالحمید ریگی سرانجام در خرداد ماه سال 87، در شهر كویته پاكستان و با تلاش متهورانه سربازان گمنام امام زمان دستگیر و به داخل كشور منتقل شود.
عبدالحمید در دورانی كه در زندان به سر می‌برد تبدیل به یكی از چهره‌های افشاكننده علیه جریان منحوس جندالشیطان و گروهك ریگی شد و با ابراز ندامت از جنایت گذشته خود، بارها و بارها تأكید كرد كه برادرش او را فریب داده است.
عبدالحمید همچنین بارها و بارها رسماً از ارتباطات گروهك تروریستی ریگی با نهادهای جاسوسی آمریكا پرده برداشت.
او حتی در جمع خبرنگاران خارجی در محل یادمان شهدای جنایت تاسوكی نیز بر این جمله تأكید كرد كه "عبدالمالك یك تروریست است و انسان‌های بیگناه را می‌كشد ".
سرانجام نمازهای مزورانه‌ای كه عبدالحمید ریگی به امامت برادرش اقامه می‌كرد؛ صبح روز سوم خردادماه سال 1389 نتیجه‌اش را نشان داد و "عبدالحمید ریگی " در زندان به دار مجازات آویخته شد.


تاریخ آخرین ویرایش:- -