تبلیغات
شیعه ها - پاسخ وزیر علوم به نامه سرگشاده آیت‌الله سبحانی در خصوص وضعیت دانشگاه‌ها


درباره وبلاگ:


آرشیو:


طبقه بندی:


آخرین پستها :


پیوندها:


نویسندگان:


ابر برچسبها:


آمار وبلاگ:
پاسخ وزیر علوم به نامه سرگشاده آیت‌الله سبحانی در خصوص وضعیت دانشگاه‌ها

نوشته شده توسط:فاضل صرافپور
یکشنبه 2 خرداد 1389-03:13 ب.ظ

خبرگزاری فارس: وزیر علوم طی پیامی به‌صورت مشرح به نامه سرگشاده آیت‌الله سبحانی در خصوص وضعیت دانشگاه‌ها پاسخ داد.

به ادامه مطلب مراجعه فرمایید 

به گزارش حوزه دانشگاه خبرگزاری فارس، متن پاسخ كامران دانشجو وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به نامه سرگشاده آیت‌الله العظمی جعفر سبحانی در خصوص مسائل موجود در دانشگاه‌های‌ كشور به شرح ذیل است؛

محضر مبارك مرجع عالیقدر حضرت‌ آیت‌الله العظمی سبحانی (دامت بركاته)
بعد التحیة و السلام
با احترام و امتنان، نامه سرگشاده حضرت‏عالی مندرج در سایت "خبرگزاری فارس " ملاحظه گردید. ضمن سپاسگزاری از توجه خاص مقام مرجعیت به مسائل فرهنگی كشور خصوصا موضوعات مبتلابه در دانشگاه‌های كشور و ضمن پوزش از تصدیع اوقات شریف، مواردی جهت استحضار و تنویر افكار عمومی معروض می‌دارد:

1- موجب كمال افتخار است كه مراجع عالیقدر آگاه و انقلابی تنها به صدور احكام اكتفا ننموده بلكه نسبت به چگونگی اجرای آن نیز احساس وظیفه می‏نمایند، به ویژه مراقبت از دستاوردهای انقلاب مقدس اسلامی را كه ثمره خون هزاران شهید و جانباز و آزاده سرافراز می‌باشد نیز سرلوحه مسئولیت‌های مقام روحانی و معنوی خویش قرار داده‌اند.

2- خوشبختانه تذكرات حضرت‏عالی و حضرت آیت‌الله العظمی مكارم شیرازی در این مورد موید مواضع این‏جانب از آغاز مسئولیت اخیر بوده و پاكسازی محیط دانشگاه از وجود مخالفین معاند با مبانی اسلام و انقلاب از ضرورت‌های تمهید شرایط برای پیشبرد برنامه‌های علمی و پژوهشی دانشگاه‌ها است.

مزید استحضار به عرض می‌رساند همكاران دانشگاه تهران در اجرای سیاست‌های جاری وزارت متبوعه بلافاصله پس از اطلاع از مطالب خلاف در مجله موردنظر و دو هفته قبل از صدور مرقوم شریف، امتیاز مجله مزبور را لغو و نسبت به رفع شبهه از دانشجویان اقدام بایسته را معمول داشته‌اند.

3- مدیریت آموزش عالی كشور از اینكه هنوز تعداد معدودی افراد انگشت‌شمار در دانشگا‌ه‌ها، پیام رهبر معظم انقلاب و مراجع عظام و مردم شریف و انقلابی ایران اسلامی را دریافت ننموده و در جهت خواست دشمنان عمل می‌نمایند اظهار تاسف نموده و ضمن پیگیری قاطع و برخورد قانونی و عدم مسامحه و تساهل در مواجهه با هرگونه تخلف، اعتذار خود را به ساحت مقدس ولی عصر (عج)، مقام عظمای ولایت، مراجع عظام و عموم مردم شریف ایرن ایران اسلامی اعلام می‌دارد.

4- مزید استحضار محضر شریف آن مرجع عالیقدر می‌رساند قاطبه دانشگاهیان (اساتید، دانشجویان و كارمندان شریف مراكز آموزش عالی) دین‌مدار و گوش به فرمان ولی امر مسلمین مقام معظم رهبری و آیات عظام تقلید می‌باشند و حساب تعدادی معدود و انگشت‌شمار كه مع‌الاسف به فقه و اصول اساسی و نظام سیاسی آن اهانت می‌نمایند از دانشگاهیان ما جداست.

اما در هر صورت وظیفه مدیریت دانشگاه‌ها است كه اجازه ندهند خاطر شریف مراجع عظام و مردم شریف توسط همین تعداد معدود و محدود آزرده شود و می‌بایست از با اهرم‌های قانونی مثل هیئت‌های انتظامی رسیدگی به تخلفات اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها و دیگر مراجع با رفتارهای خلاف شئون اعضای هیئت علمی به صورت قاطعانه و مدبرانه برخورد قانونی نموده پایان یابد.

5- اینجانب از اساتید متعهد كه به فرموده و تعبیر مقام معظم رهبری فرماندهی مقابله با جنگ نرم دشمنان اسلام می‌باشند می‌خواهم ضمن پاسخگویی متناسب به این افراد برای رفع شبهات، اجازه ندهند ساحت دانشگاه وسیله‌ای برای اجرای نقشه‌های شوم دشمنان اسلام و انقلاب قرار گیرد.

همچنین از دانشجویان عزیز و انقلابی صمیمانه می‌خواهم تا وظیفه خود را در دفاع از انقلاب اسلامی وارزش‌های آن وفق وصیت‌نامه امام راحل ایفا نموده و با عدم ثبت‌نام در كلاس‌های چنین كسانی، نارضایتی خود را رسما اعلام و زمینه را برای برخورد قانونی مسئولین با این افراد فراهم نمایند.

6- به خواست خداوند متعال و در اجرای فرمان مقام معظم رهبری كرسی‌های آزاداندیشی در دانشگاه‌های كشور راه‌اندازی و با عرضه معارف عالیه اسلام، مجال جولان از فرصت‌طلبان حقیقت‌گریز گرفته خواهد شد.

در خاتمه از درگاه احدیت برای حضرت‏عالی طول عمر باعزت مسئلت داشته و از حضرت‏عالی در مدینة ‌العلم قم و در جوار مضجع حضرت فاطمه معصومه (س) دعای خیر برای توفیق در انجام وظایف خود را درخواست می‌نمایم.

منبع : فارس نیوز تاریخ آخرین ویرایش:- -