تبلیغات
شیعه ها - بازخوانی پیام بنیانگذار كبیر انقلاب اسلامی به مناسبت آزاد سازی خرمشهر


درباره وبلاگ:


آرشیو:


طبقه بندی:


آخرین پستها :


پیوندها:


نویسندگان:


ابر برچسبها:


آمار وبلاگ:
بازخوانی پیام بنیانگذار كبیر انقلاب اسلامی به مناسبت آزاد سازی خرمشهر

نوشته شده توسط:فاضل صرافپور
یکشنبه 2 خرداد 1389-04:08 ب.ظ

دولت و ملت پیروزمند ما با فتح خرمشهر از موضع قدرت سخن می‌گوید

خبرگزاری فارس: امروز با فتح خرمشهر مظلوم، دولت و ملت پیروزمند ما از موضع قدرت سخن می گوید و من به پیروی از آنان به شما اطمینان می‌دهم كه اگر از اطاعت بی چون و چرای آمریكا و بستگان آن دست بردارید و با ما به حكم اسلام و قرآن كریم رفتار كنید، از ما جز خیر و پشتیبانی نخواهید دید


به ادامه مطلب مراجعه فرمایید 

به گزارش خبرگزاری فارس، در جریان برگزاری عملیات 24 روزه بیت‌المقدس شهر خونین‌شهر( خرمشهر) از اشغال نیروهای نظامی بعثی عراق خارج شد. پیش از این صدام در ژستی مغرورانه مدعی شده بود كه اگر ایرانیان بتوانند این شهر را بازپس گیرند كلید شهر بصره را به آنان می‌دهد. ابهت عملیات بیت‌المقدس و بازپس‌گیری شهر خونین‌شهر جهان را در خود فرو برد. بنیانگذار كبیر انقلاب اسلامی فرمودند كه "خرمشهر را خدا آزاد كرد ". سالروز این عملیات غرور آفرین بهانه‌ای است تا به بازخوانی پیام امام خمینی(ره) خطاب به ملت ایران و تجلیل از رزمندگان اسلام، بپردازیم.

بسم الله الرحمن الرحیم
با تشكر از تلگرافاتی كه در فتح خرمشهر به اینجانب شده است، سپاس بی حد بر خداوند قادر كه كشور اسلامی و رزمندگان متعهد و فداكار آن را مورد عنایت و حمایت خویش قرار داد و نصر بزرگ خود را نصیب ما فرمود. اینجانب با یقین به آنكه ماالنصر الا من عندالله از فرزندان اسلام و قوای سلحشور مسلح، كه دست قدرت حق از آستین آنان بیرون آمد و كشور بقیه‌الله الاعظم- ارواحنا لمقدمه الفدا - را از چنگ گرگان آدمخوار كه آلت‌هایی در دست ابرقدرتان خصوصا آمریكای جهان‌خوارند بیرون آورد و ندای "الله اكبر " را در خرمشهر عزیز طنین انداز كرد و پرچم پرافتخار "لا اله الا الله " را برفراز آن شهر خرم - كه با دست پلید خیانتكاران قرن به خون كشیده شده و "خونین شهر نام گرفت - [بیافراشت ] تشكر می كنم و آنان فوق تشكر امثال من هستند. آنان به یقین مورد تقدیر ناجی بشریت و برپا كننده عدل الهی در سراسر گیتی - روحی لتراب مقدمه الفدا - می باشند. آنان به آرم مارمیت اذرمیت و لكن الله رمی مفتخرند.
مبارك باد و هزاران بار مبارك باد بر شما عزیزان و نور چشمان اسلام این فتح و نصر عظیم كه با توفیق الهی و ضایعات كم و غنایم بی پایان و هزاران اسیر گمراه و مقتولین و آسیب دیدگان بدبخت كه با فریب و فشار صدام تكریتی، این ابرجنایتكار دهر، به تباهی كشیده شده‌اند، سرافرازانه برای اسلام و میهن عزیز افتخار ابدی به هدیه آوردید و مبارك باد بر فرماندهان قدرتمند كه فرماندهان چنین فداكارانی هستند كه ستاره درخشنده پیروزیهای آنان بر تارك تاریخ تا نفخ صور نورافشانی خواهد كرد و مبارك باد بر ملت عظیم الشان ایران اینچنین فرزندان سلحشور و جان بركفی كه نام آنان و كشورشان را جاویدان كردند و مبارك باد بر اسلام بزرگ این متابعانی كه در دو جبهه جنگ با دشمن باطنی و دشمنان ظاهری پیروزمندانه و سرافراز امتحان خویش را دادند وبرای اسلام سرافرازی آفریدند.
و هان‌ای فرزندان قرآن كریم و نیروهای ارتش و سپاهی و بسیج و ژاندارمری و شهربانی و كمیته‌ها و عشایر و نیروهای مردمی داوطلب و ملت عزیز، هوشیار باشید كه پیروزی‌ها هر چند عظیم و حیرت انگیز است شما را از یاد خداوند كه نصر و فتح در دست اوست غافل نكند و غرور و فتح شما را به خود جلب نكند؛ كه این آفتی بزرگ و دامی خطرناك است كه با وسوسه شیطان به سراغ آدم می‌آید و برای اولاد آدم تباهی می آورد و من با آنكه به همه شما اطمینان تعهد به اسلام دارم، لكن از تذكر، كه برای مومنان نفع دارد، باید غفلت نكنم؛ چنانچه از نصیحت به حكومت‌های همجوار و منطقه دریغ ندارم و آنان می‌دانند امروز با فتح خرمشهر مظلوم، دولت و ملت پیروزمند ما از موضع قدرت سخن می گوید و من به پیروی از آنان به شما اطمینان می‌دهم كه اگر از اطاعت بی چون و چرای آمریكا و بستگان آن دست بردارید و با ما به حكم اسلام و قرآن كریم رفتار كنید، از ما جز خیر و پشتیبانی نخواهید دید و شما بدانید آنقدر كه ابرقدرتها از صدام، این نوكر چشم و گوش بسته، پشتیبانی كردند از شماها كه قدرتهای كوچك و حكومتهای ضعیف هستید پشتیبانی نمی‌كنند و شما عاقبت این جنایتكار و هم قطار جنایتكارش شاه مخلوع را به عیان دیده اید. قدرتهای بزرگ بیش از آنچه از شما استفاده نمایند از شما طرفداری نمی‌كنند و شماها را برای منافع خویش به هلاكت می كشند و من نصیحت برادرانه به شما می‌كنم كه كاری نكنید كه قرآن كریم برای برخورد با شما تكلیف نماید و ما به حكم خدا با شما رفتار كنیم . و یقین بدانید كه امثال حسنی مبارك مصری و حسین اردنی و دیگر هم جنایتكاران آنان برای شما نفعی ندارند و دین و دنیای شما را تباه می كنند. و اگر با نشستهای خود بخواهید طرح كمپ دیوید یا فهد را، كه مرده‌اند، زنده كنید؛ كه ما خطر بزرگ برای كشورهای اسلامی خصوصا حرمین شریفین می دانیم، اسلام به ما اجازه سكوت نمی‌دهد. و اینجانب در پیشگاه مقدس خداوند تكلیف الهی خود را ادا نمودم . اكنون دست تضرع و دعا به سوی خالق یكتا بلندكرده و به قوای مسلح اسلام و فداكاران قرآن كریم و میهن عزیز ایران دعا می كنم ، و سلامت و سعادت و پیروزی آنان را خواستار هستم .
سلام و درود بی پایان بر فرماندهان متعهد قوای مسلح و بر رزمندگان فداكار و بر ملت دلیر ایران عزیز و سرشار از شادیها. والسلام علی عبادالله الصالحین .
روح الله الموسوی الخمینی

(صحیفه امام جلد16 -ص257،258،259)

منبع : فارس نیوز تاریخ آخرین ویرایش:- -