تبلیغات
شیعه ها - سردارهمدانی: شهیدباقری مغز متفكر عملیات بیت‌المقدس در آزادسازی خرمشهر بود


درباره وبلاگ:


آرشیو:


طبقه بندی:


آخرین پستها :


پیوندها:


نویسندگان:


ابر برچسبها:


آمار وبلاگ:
سردارهمدانی: شهیدباقری مغز متفكر عملیات بیت‌المقدس در آزادسازی خرمشهر بود

نوشته شده توسط:فاضل صرافپور
یکشنبه 2 خرداد 1389-03:01 ب.ظ

خبرگزاری فارس: فرمانده سپاه محمد رسول‌الله (ص) تهران بزرگ با اشاره به اینكه شهید حسن باقری به دلیل مبدع اطلاعات و عملیات جنگ، ستاره درخشان دفاع مقدس به حساب می‌آید، گفت: به واقع مغز متفكر عملیات بیت‌المقدس در آزادسازی خرمشهر شهید باقری بوده است.

به ادامه مطلب مراجعه فرمایید 

منبع : فارس نیوز 

به گزارش خبرنگار ایثار و شهادت باشگاه خبری فارس «توانا»، سردار پاسدار حسین همدانی در آئین اردویی و پژوهشی دیدار دانشجویان نخبه با سرداران دفاع مقدس كه به همت مركز توسعه و ترویج تفكر شهید حسن باقری و همكاری شهرداری منطقه 13 برگزار شد، اظهار داشت: شهید حسن باقری را به عنوان طراح عملیات‌های بزرگ دفاع مقدس از جمله بیت‌المقدس كه به آزادی خرمشهر منجر شد باید بیشتر و بهتر به آحاد جامعه و نسل‌های آینده معرفی كرد.
وی با بیان این كه شهید حسن باقری به عنوان یك خبرنگار و عكاس در بدو ورود خود به سرزمین‌های دفاع مقدس به سرعت آموزه‌های جنگ را فرا گرفت و متعاقبأ با سرعت بیشتری نیز به دیگر فرمانده‌هان این آموزش‌ها را انتقال داد، گفت: یكی از آموزه‌هایی كه شهید باقری به دیگر فرمانده‌ها یاد می‌داد، بحث‌های مدیریتی، نوع و چگونگی ارائه اطلاعات فرمانده‌های رده‌های پایین به فرمانده‌های رأس جنگ بود.
سردار همدانی با اشاره به این كه شهید حسن باقری با وجود سن پایین و اندام نحیف از جاذبه مدیریتی بالایی برخوردار بود، افزود: شهید باقری برای اكثر فعالیت‌ها از جمله ازدواج، تحصیل و حتی مسافرت همیشه ما را به خوب شناسایی كردن و تحقیق كامل سفارش می‌كرد كه بارزترین صورت این سفارش را نیز خویش در جنگ، عملی كرده بود.
وی اظهار داشت: شهید حسن باقری آنچنان از اطلاعات جنگ آگاه بود كه برخی مواقع آدمی فكر می‌كرد كه این شهید بزرگ دارای علم غیب است ولی تلاش و ممارست شهید باقری در جمع‌آوری اطلاعات جنگ او را به یك فرد فوق‌العاده مطلع رسانده بود.
سردار همدانی به سخن شهید حسن باقری كه گفته بود فتح خرمشهر باعث خوشحالی امام (ره) خواهد شد، اشاره كرد و گفت: برای آزادی خرمشهر دو طرح از ارتش و سپاه ارائه شد كه در نهایت طرح سپاه كه مبدع و متفكر آن شهید حسن باقری بود مورد قبول واقع شد و در نهایت رزمندگان اسلام با این طرح توانستند خرمشهر را آزاد كنند.
سردار همدانی به شناسایی خود و شهید شهبازی در قبل از عملیات بیت‌المقدس كه با راهبری شهید حسن باقری صورت می‌پذیرفت، اشاره كرد و افزود: شهید باقری تأكید بسیاری داشت كه بچه‌های شناسایی حتمآ دست خود را بر روی جاده اهواز و خرمشهر زده و این امر را همیشه در شب‌های شناسایی تاكید می‌كرد و به هیچ وجه حتی به مشاهده بچه‌ها شناسایی نیز اكتفا نمی‌كرد.
وی اظهار داشت: شهید باقری به عنوان فرمانده قرارگاه نصر و جانشین قرارگاه كربلا به عنوان مغز متفكر دفاع مقدس شناخته می‌شود و این شهید بزرگ همیشه در جهت كارهای جدید و به خصوص فریب دشمن در جنگ جهت پیروزی رزمندگان اسلام گام بر می‌داشت.
سردار همدانی خاطرنشان كرد: شهید حسین باقری هرگز در زمان شناسایی قبل از عملیات بیت‌المقدس كه به آزاد‌سازی خرمشهر منجر شد به بچه‌های شناسایی، زمانی برای استراحت نمی‌داد و تأكید داشت كه یك روز استراحت باعث می‌شود تا از پیروزی در خرمشهر دور شویم.
وی با اشاره به اینكه شهید حسین باقری همیشه به انجام تكلیف در جنگ اعتقاد داشت و این فرهنگ را نیز بعد از خود بین جمع فرمانده‌ها و رزمندگان ترویج داد، گفت: جوانان امروز جامعه باید از این شهید بزرگ درس‌ها بیاموزند چرا كه جامعه امروزی از شهید حسن باقری‌های زیادی برخوردار است.


تاریخ آخرین ویرایش:- -