تبلیغات
شیعه ها - نکته 1 : چرا این همه سخن از حضرت مهدی (ع)


درباره وبلاگ:


آرشیو:


طبقه بندی:


آخرین پستها :


پیوندها:


نویسندگان:


ابر برچسبها:


آمار وبلاگ:
نکته 1 : چرا این همه سخن از حضرت مهدی (ع)

نوشته شده توسط:فاضل صرافپور
جمعه 21 خرداد 1389-06:41 ب.ظ

هر روز یک نکته از کتاب هزار و یک نکته پیرامون امام زمان در وبلاگ قرار میگیرد

برای خوندن نکته 1 به ادامه مطلب مراجعه فرمایید

منبع : وبلاگ بسیجیان رهروی ولایت

استفاده از مطالب این وبلاگ تنها باذکر منبع مجاز می باشد

 

چرا از حضرت مهدی (عج الله تعالی فرجه الشریف) آن همه سخن به میان آمده است ؟

پیامبر (ص) ائمه اطهار (س) در فرصت های مختلف از آن حضرت سخن گفته اند ، حتی به جزئیات و شمایل و خصوصیات مربوط به آن حضرت تصریح نموده که درباره هیچ یک از ائمه چنین کاری نکرده اند .

این همه توجه پیامبر و ائمه (س) به حضرت مهدی (عج) و ذکر ویژگیهای شخصی آن حضرت به چند جهت است :

1 این که مردم در طول زمان خود را آماده ظهور آن حضرت نموده و با داشتن هدف مشخص ، دنبال حکومت آن حضرت را بگیرند تا حکومت جهانی از دست استکبار جهانی بیرون آید و در دست صالحان قرار گیرد که این کار با نهضت های اسلامی عمیق و پی گیر قابل اجراست .

2-ذکر خصوصیات آن حضرت برای آن است که افراد دروغگو که از معتقدات مذهبی مردم سوء استفاده کرده و در طول تاریخ خود را همان مهدی موعود خوانده اند ، شناخته شوند و رسوا گردند .

3- اهمیت سخن گفتن از مهدی (عج) وانقلابش که امید همه موردم جهان در تاریخ است ، عاملی است تا قلب ها و روح ها به نام نامی آن حضرت سرشار از امید و توجه به آینده گردد . مومنان و مستضعفان بدانند که خداوند آنها را به خودشان وا گذار نکرده ؛ بلکه به وسیله حجت بر حق خود که رهبری معصوم است ، پشتیبان آنهاست و با چنین پشتیبانی ای از هیچ چیز و هیچ کس نهراسند و تحت هبری او به پیش روند و دریابند که در طول زمان غیبت ، با توجه به اوصاف او ، که چه کسی میتواند نیابت عام آن حضرت زمام امور رهبری را به دست گیرد . رهبری باید نزدیکترین فرد به این خصوصیات و اوصاف بوده و به عنوان ولایت فقیه مردم را رهبری کند .

حال اگر این خصوصیا ذکر نمیشد و این همه اهمیت به آن داده نمی شد ، مردم در بسیاری از امور سیاسی و اجتماعی و معنوی ، راه را گم میکردند و از صراط مستقیم به سوی شرق و غرب زمین پناه میبردند .تاریخ آخرین ویرایش:- -