تبلیغات
شیعه ها - شعارهای خودجوش مردم علیه سران فتنه


درباره وبلاگ:


آرشیو:


طبقه بندی:


آخرین پستها :


پیوندها:


نویسندگان:


ابر برچسبها:


آمار وبلاگ:
شعارهای خودجوش مردم علیه سران فتنه

نوشته شده توسط:فاضل صرافپور
جمعه 14 خرداد 1389-05:36 ب.ظ

شعارهای خودجوش مردم علیه سران فتنه

خبرگزاری فارس: مردم حاضر در مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) به صورت ممتد در هنگام سخنرانی سیدحسن خمینی شعارهایی را در حمایت از رهبر معظم انقلاب و علیه سران فتنه (مرگ بر موسوی و...) سر دادند. به نقل از بسیجیان رهروی ولایت اولین شعاری که هنگام وارد شدن سید حسن دادند (بصیرت حاج احمد پیروی از ولایت )بود . وی بعد از اینکه دید نمیتواند صحبت کند با گفتن کلمه فاتحه از پشت تریبون رفت.

البته آقا از اینکار مردم به طور غیر مستقیم حمایت کردند . بنده اونجا حضور داشتم


لطفا به ادامه مطلب مراجعه فرمایید
منبع : فارس نیوز
در ابتدای سخنرانی سیدحسن خمینی مردم شعارهایی ازجمله «مرگ بر ضد ولایت فقیه»، «مرگ بر موسوی»، «این همه لشكر آمده به عشق رهبر آمده»، «خونی كه در رگ ماست، هدیه به رهبر ماست»، «ما اهل كوفه نیستیم، علی(ع) تنها بماند، نواده روح الله سید حسن نصرالله، ای یادگار امام رهبر ما خامنه ای والسلام، بصیرت حاج احمد هدیه به بستگانش... و شعارهایی نیز علیه سران فتنه و در حمایت از رهبر فرزانه انقلاب سر دادند.
سیدحسن خمینی در مواجهه با جمعیت كم‌نظیر مردم كه شعار "ما اهل كوفه نیستیم، علی تنها بماند " سرمی‌دادند ‌تأكید كرد: قطعاً همینطور است.
مردم همچنان خطاب به سید حسن خمینی شعارهای "بصیرت، بصیرت " سردادند و این درحالی بود كه شبكه خبر صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران هنگام سردادن شعارها، صدای مراسم را قطع و وصل می‌كرد.
سیدحسن خمینی كه به دلیل شعارهای گسترده مردم نمی‌توانست آنگونه كه می‌خواهد سخنرانی كند، گفت: اگر دوستان بنای شعار دارند، بهتر است اجازه دهند من چند دقیقه‌ای صحبت كنم، وقتی كه رهبری معظم انقلاب تشریف آوردند و در جایگاه قرار گرفتند، طبیعتاً نسبت به آن بزگوار ابراز احساسات می‌كنند.
شدت شعارهای مردم به حدی بود كه سید حسن خمینی نتواند به سخنان خود ادامه دهد.
وی در ادامه و در حالی كه مردم هنوز شعار می‌دادند، با بیان اینكه روز گذشته روز ولادت حضرت زهرا(س) بود و امروز نیز روز رحلت امام عظیم‌الشأن انقلاب است، به تقارن ولادت حضرت زهرا(س) و میلاد امام راحل ‌اشاره كرد.
سیدحسن خمینی تقارن این روز را به نوعی مبین یك ویژگی بزرگ دانست و افزود: امام بزرگوار در دیروز یعنی روز ولادت زهرای اطهر به دنیا آمد و در 14 خرداد از میان ما رفتند.
وی این تقارن را زمینه سخن خود قرار داد و با اشاره به ویژگی‌های سال‌ها و دهه‌های پایانی قرن گذشته یادآور شد: امام خمینی(ره) در آن ویژگی‌ها و شرایط رشد و نمو كرد و با زندگی و رشد در آن فضا و جامعه توانست به موقعیت ممتازی كه می‌بینیم و می‌شناسیم و امروز در جامعه با آن مواجهیم، برسد كه آن شرایط بسیار ممتاز و متفاوتی است.
سید‌حسن خمینی كه به دلیل شعارهای گسترده مردم علیه فتنه‌گران و اعتراض به سكوت وی در برابر اقدامات فتنه‌گران علیه آرمان‌های امام خمینی(ره) اعم از ولایت فقیه و قدس و ... نمی‌توانست به سخنرانی خود ادامه دهد، با ناراحتی خطاب به مردم گفت كه هنوز 20 سال از رحلت امام(ره) نگذشته است.
وی برای آرام كردن مردم و جلوگیری از شعار دادن آنها، سه بار خواستار ذكر صلوات از سوی حاضرین در مراسم شد ولی مردم از سر دادن شعار علیه سران فتنه دست بردار نبودند.سید حسن خمینی در ادامه گفت كه انشاالله عزاداری مقبول باشد.
سیدحسن خمینی در حالی‌كه همه مردم یك صدا و یكپارچه در داخل و بیرون حرم علیه فتنه‌گران شعار می‌دادند، گفت: مردم از گروه اندكی كه شلوغ می‌كنند، بیزارند و مردمی ‌كه بیرون صحن حضور دارند، علاقمند به امام خمینی(ره) هستند.
وی سپس افزود: اجازه بدهید چند دقیقه صحبت كنم، چراكه شأن مراسم سالگرد امام(ره) چنین نیست كه برخی اندك این‌چنین انجام می‌دهند.
سیدحسن خمینی ‌بارها در میان شعارهای حاضرین خواستار قطع شعارهای مردمی و ادامه سخنرانی خود شد كه مردم حاضر در مراسم به دلیل سكوت وی در فتنه‌های اخیر در برابر اقدامات فتنه‌گران در مقابله با آرمان‌های امام(ره)، شعارهای خود را ادامه دادند.
وی كه در مواجهه با این شعارها ‌نتوانست سخنرانی خود را آنگونه كه می‌خواهد به پایان برساند، گفت: من معذرت می‌خواهم و از خدا می‌خواهم ما را با امام راحل محشور كند.
سیدحسن خمینی كه چندبار سعی كرد مانع شعار دادن مردم علیه فتنه‌گران شود اما موفق به این كار نشد با بیان اینكه مانعی ندارد و انشاالله خداوند همه ما را غریق رحمت و لطف خود كند، خواستار قرائت فاتحه‌ای برای شادی روح امام(ره)، فرزندان ایشان و شهدا شد و سپس سخنرانی خود را نیمه تمام به پایان رساند.
به گزارش فارس،‌ مجری برنامه پس از پایان یافتن سخنان سید حسن خمینی، خطاب به حاضرین در مراسم گفت با یك صلوات سكوت كنید، چرا كه رهبر معظم انقلاب برای سخنرانی تا لحظاتی دیگر وارد جایگاه خواهند شد كه این سخن مجری موجب شد مردم با ذكر یك صلوات، به طور كامل سكوت كرده و آماده ورود رهبر انقلاب شوند.
مردم با ورود رهبر انقلاب، پس از دقایقی سر دادن شعار در حمایت از ایشان، به طور كامل سكوت كردند و مشغول گوش فرادادن به خطبه‌های مقام معظم رهبری در این مراسم كم‌نظیر شدند.


تاریخ آخرین ویرایش:- -