تبلیغات
شیعه ها - از سوی رئیس كمیته مركزی پ‌ك‌ك بیان شد؛اذعان به عضویت تروریست‌های اعدامی محبوب موسوی در پژاك


درباره وبلاگ:


آرشیو:


طبقه بندی:


آخرین پستها :


پیوندها:


نویسندگان:


ابر برچسبها:


آمار وبلاگ:
از سوی رئیس كمیته مركزی پ‌ك‌ك بیان شد؛اذعان به عضویت تروریست‌های اعدامی محبوب موسوی در پژاك

نوشته شده توسط:فاضل صرافپور
سه شنبه 11 خرداد 1389-02:32 ب.ظ

از سوی رئیس كمیته مركزی پ‌ك‌ك بیان شد؛
اذعان به عضویت تروریست‌های اعدامی محبوب موسوی در پژاك
 
یك روز پس از اعدام پنج تروریست میرحسین موسوی كه منشأ تمام ناآرامی‌های یك سال اخیر است،‌ بار دیگر به حمایت از این افراد پرداخت و در نامه‌ای به رئیس قوه قضائیه، این تروریست‌ها را شهروندانی خواند كه اعلام اعدام ناگهانی آن‌ها شبیه روند دادگاه‌هایی پس از انتخابات بوده است.
 
 
لطفا به ادامه مطلب مراجعه فرمایید
منبع : رجانیوز
 

یك روز پس از اعدام پنج تروریست میرحسین موسوی كه منشأ تمام ناآرامی‌های یك سال اخیر است،‌ بار دیگر به حمایت از این افراد پرداخت و در نامه‌ای به رئیس قوه قضائیه، این تروریست‌ها را شهروندانی خواند كه اعلام اعدام ناگهانی آن‌ها شبیه روند دادگاه‌هایی پس از انتخابات بوده است.

به گزارش رجانیوز، موسوی كه پیش از آن نیز به اعدام دو تروریست بمب‌گذار در حسینیه شیراز كه منجر به شهادت ده‌ها تن از جوانان بیگناه شده بود، اعتراض كرد، این بار نیز در دفاع از پنج تروریست گروهك پژاك كه برخی از آن‌ها در بمب‌گذاری شیراز نیز دست داشتند، برآمد تا نشان دهد عاقبت فتنه‌گری همنوایی با تروریست‌ها است.

اگرچه دادستان تهران این اظهارات را بی‌پاسخ نگذاشت و در مصاحبه‌ای با تأكید بر اینكه جرایم این افراد هیچ ربطی به انتخابات و اغتشاشات پس از آن نداشت، توضیح داد: «همان طور که در اطلاعیه دادستانی آمده بود، در تاریخ 28/5/85 پلیس به یک دستگاه خودرو مشکوک شد و در بازرسی از آن ۵ کیلوگرم موادمنفجره کشف کرد و در این زمینه ۳ نفر به اسامی فرزاد کمانگر، فرهاد وکیلی و علی حیدریان را که قصد فرار داشتند، دستگیر می کند. البته یکی از این افراد موفق به فرار شده که متعاقبا نامبرده هم در شهر سنندج دستگیر می شود. اقدامات این ۳ نفر شامل تهیه خانه تیمی در تهران به منظور انجام عملیات انفجاری و تروریستی به علاوه، استفاده از اوراق جعلی شناسایی بود. هم چنین در تحقیقات بعدی از معدومین ۱۷ کیلوگرم مواد منفجره و مقادیر زیادی سلاح گرم ازجمله ۵۷ گلوله آرپی جی و ۶۰۰ عدد فشنگ جنگی کشف شده بود. تحقیقات بعدی نشان داد که متهمان از سال ۱۳۷۷ درصدد انجام اقدامات خرابکارانه بودند، اما شروع کار آن ها بعد از تشکیل گروهک مسلح پژاک بوده و در این راستا موفق به انفجار بمب در ساختمان های فرمانداری و اداره کل بازرگانی کرمانشاه هم شده بودند، اما خوشبختانه با وجود برنامه ریزی برای عملیات انفجاری در تهران، دستگیر شدند. جعفری دولت آبادی درباره این که خانواده های افراد اعدام شده در رسانه های غربی این شبهه را مطرح کرده اند که متهمان ظرف ۶ دقیقه محاکمه شده اند، گفت: معدومین در تاریخ ۲۸/۵/۱۳۸۵ دستگیر شدند و در تاریخ ۱/۴/۱۳۸۶ یعنی یک سال بعد برای آن ها کیفرخواست صادر شد و در تاریخ ۱۰/۱۱/۱۳۸۶ با ارسال کیفرخواست به دادگاه، محاکمه آن ها صورت گرفت. حکم در ۶/۱۲/۱۳۸۶ به محکومان ابلاغ شد و با اعتراض آنان پرونده به دیوان عالی کشور ارسال شد و حکم در تاریخ ۱۰/۱۲/۱۳۸۷ یعنی یک سال بعد، در دیوان عالی کشور تایید شد.وی تاکید کرد: سیر محاکمه از تاریخ ۲۵/۸/۱۳۸۵ آغاز و در ۱۰/۱۲/۱۳۸۷ به پایان می رسد و تاریخ اجرای حکم در سال ۱۳۸۹ صورت گرفته، یعنی فرآیند رسیدگی به اتهامات نامبردگان ۴ سال طول کشیده است.»

علی‌رغم این توضیح شفاف كروبی نیز به اعدام تروریست‌ها اعتراض كرد تا محرز شود ماجرا فراتر از شبهه درباره سیر این پرونده است.

اما امروز در حالی كه تنها حدود 20 روز از بیانیه موسوی می‌گذرد، رییس کمیته مرکزی حزب کارگران کردستان ترکیه (پ.ک.ک) به عضویت چهار کرد اعدام شده اخیر در تهران را در گروهک تروریستی " پژاک" اقرار کرد.

پژاک خود را شاخه ایران پ‌ک‌ک معرفی می‌کند و از سوی بسیاری از کشورها از جمله کشورهای هم پیمان ناتو و ایران در فهرست گروه‌های تروریستی قرار دارد.

براساس خبری كه ایرنا منتشر كرد، "مراد قریلان" رییس کمیته مرکزی پ‌ک‌ک در گفت وگو با نشریه کرد زبان "هاولاتی" چاپ اربیل کردستان عراق گفت: در هفته های اخیر پنج تن در ایران اعدام شدند که چهار تن از آنان عضو رسمی پژاک بودند.

اعدام این افراد به جرم انجام عملیات تروریستی، اقدامات مسلحانه و بمب گذاری در مراکز دولتی و مردمی شهرهای مختلف ایران 19 اردیبهشت ماه گذشته در زندان اوین صورت گرفت.

دادسرای عمومی و انقلاب تهران هویت اعدام شدگان را فرزاد کمانگر فرزند باقی، علی حیدریان فرزند احد، فرهاد وکیلی فرزند محمد سعید و شیرین علم‌هولی فرزند خدر همگی عضو گروهک تروریستی پژاک و مهدی اسلامیان فرزند محمد از اعضای گروهی نام برد که با بمب گذاری در حسینیه سیدالشهدای شیراز، شماری از مردم بی گناه را به شهادت رساندند.

به گفته دادگاه انقلاب، در مراحل دادرسی محکومین ، نماینده دادستان تهران و وکلای آنان حضور داشتند و احکام صادره از سوی دادگاه‌های بدوی، حسب مورد در دادگاه تجدید‌نظر یا دیوان عالی کشور ابرام شده است.

بر اساس این گزارش، رسیدگی به پرونده محکومان گروهک پژاک بیش از سه سال طول کشیده بود.

در حالی که شماری از گروهک‌های ضدانقلاب خارج نشین و برخی افراد در داخل کشور وابستگی اعدام شدگان را به گروهک پژاک زیر سوال برده اند، رییس کمیته مرکزی پ ک ک - که پژاک به آن وابستگی دارد، در گفت‌وگو با نشریه "هاولاتی" ضمن تایید عضویت آنان گفت: با اعدام این چهار نفر، پژاک اقدامات نظامی خود را علیه ایران از سر می گیرد.

وی مدعی شد که این اقدامات پیش از این بر اساس سیاست های پ‌ک‌ک متوقف شده بود.

اعتراف قریلان در گفت و گو با یک نشریه خارجی به عضویت چهار کرد اعدام شده اخیر با گروهک تروریستی پژاک در شرایطی صورت می گیرد که شبکه های ماهواره ای ضد انقلاب از همان لحظه انتشار خبر اعدام این چهار مجرم بلافاصله با محور قرار دادن شغل فرزاد کمانگر به عنوان یک معلم و شیرین علم هولی به عنوان یک دختر جوان تلاش کردند تا چهره ای معصوم و بیگناه از تروریست های اعدام شده ارایه کنند.

این در حالی است که کمانگر علاوه بر انبار کردن حجم زیادی تسلیحات نظامی، مهمات دیگر جوخه های ترور را تامین می کرده و علم هولی نیز بعد از منفجر کردن یک بمب در تهران با مقادیری ماده منفجره دستگیر شده است.تاریخ آخرین ویرایش:- -