تبلیغات
شیعه ها - خروش ملت‌ها علیه جنایت صهیونیست‌ها


درباره وبلاگ:


آرشیو:


طبقه بندی:


آخرین پستها :


پیوندها:


نویسندگان:


ابر برچسبها:


آمار وبلاگ:
خروش ملت‌ها علیه جنایت صهیونیست‌ها

نوشته شده توسط:فاضل صرافپور
سه شنبه 11 خرداد 1389-01:29 ب.ظ

فارس گزارش می‌دهد؛
خروش ملت‌ها علیه جنایت صهیونیست‌ها

خبرگزاری فارس: در پی جنایت وحشیانه رژیم صهیونیستی در حمله به كاروان امدادرسانی غزه كه به شهادت 20نفر و زخمی شدن بیش از 50نفر انجامید، كشورهای مختلف جهان شاهد خشم و انزجار و خروش گسترده ضدصهیونیستی بود.

به ادامه مطلب مراجعه فرمایید
منبع : فارس نیوز
به گزارش فارس، واكنش‌های كشورهای مختلف جهان به اقدامات وحشیانه رژیم صهیونیستی در حمله به كاروان امدادرسانی غزه همچنان ادامه دارد و مردم این كشورها با برپایی تظاهراتی خشم و انزجار خود را از این جنایت صهیونیست‌ها اعلام می‌كنند.
در تركیه هزاران نفر از مردم این كشور امروز با برگزاری تظاهرات اعتراض‌آمیز در شهر "استانبول " جنایت تازه رژیم صهیونیستی علیه فعالان خارجی حامی ملت فلسطین در غزه را محكوم كردند.
تظاهركنندگان در میدان "تقسیم " در مركز شهر استانبول شعار "مرگ بر اسرائیل " و "سربازان تركیه راهی غزه شوید " سردادند.
یك تظاهرات كننده به نام "زینب ارسوی " 50 ساله گفت: "اسرائیل كشتار مرتكب شد و این ظلم بزرگی است.كشتی برای اهداف صرفا انسانی راهی غزه شده بود.خون بی‌گناهان ریخته شد. "
"اسرف مانگال " 40 ساله نیز درحاشیه این تظاهرات گفت: "از دولت می‌خواهم كه كنسول اسرائیل را اخراج كند و اگر ضرورت ایجاب كند؛ ما آماده جنگ هستیم. "
400 تظاهركننده در برابر كنسولگری رژیم صهیونیستی تجمع كردند و شعارهای ضد صهیونیستی سر دادند و بطری‌های پلاستیكی به سمت آن پرتاب كردند.
جلوی مقر سفیر رژیم صهیونیستی در شهر آنكارا نیز شاهد تظاهرات اعتراض آمیز گروهی از مردم تركیه بود و تظاهركنندگان نماز جماعت را در برابر خانه سفیر رژیم صهیونیستی برگزار كردند.

* صدها دانشجوی عرب دانشگاه "حیفا " بعد ‌ازظهر امروز در اعتراض به كشتار فعالان صلح توسط نظامیان رژیم صهیونیستی به تظاهرات پرداختند.
دراین تجمع، پلیس رژیم صهیونیستی با تظاهركنندگان درگیر شد كه دست‌كم یكی از نیروهای پلیس‌ زخمی و یك تظاهركننده بازداشت شد.
در پی این اقدام نروژ، سوئد، اسپانیا، یونان، تركیه، اردن، بلژیك و اتریش سفیران رژیم صهیونیستی را فراخوانده و خواستار توضیح درباره این جنایت شده‌اند.* مسلمانان پاكستان نیز در واكنش به حمله رژیم صهیونیستی به كاروان امدادرسانی به غزه امروز در سراسر این كشور تظاهرات برپا كردند.
مسلمانان پاكستان حمله رژیم صهیونیستی به كاروان امدادرسانی با عنوان "ناوگان آزادی " را یك عمل وحشیانه خواندند و در سراسر این كشور علیه جنایت رژیم صهیونیستی تظاهرات كردند.*مردم اتریش امروز درپی حمله ارتش رژیم صهیونیستی به فعالان صلح حامی فلسطین و شهید و زخمی كردن شماری از آنها در برابر سفارت این رژیم در شهر وین تظاهرات كردند.
آنها همچنین با در دست داشتن پلاكاردها و سردادن شعارهایی خشم خود را از این جنایت تازه صهیونیست‌ها اعلام داشتند.
برپایه این گزارش، فردا نیز تظاهرات گسترده‌ای در مركز وین در واكنش به این جنایت رژیم صهیونیستی برگزار خواهد شد.* مردم غزه در اعتراض به جنایات امروز رژیم صهیونیستی علیه كاروان امدادرسانی غزه به خیابان‌ها ریخته و تظاهرات گسترده‌ای برپا كردند.
هزاران نفر از مردم فلسطین ظهر امروز از نقاط مختلف غزه به خیابان‌ها ریخته و در محكومیت حمله ددمنشانه رژیم صهیونیستی به كاروان امدادرسانی به غزه تظاهرات كردند.
این تظاهرات گسترده كه به دعوت جنبش جهاد اسلامی برگزار شده است، از مكانی كه برای استقبال از كاروان امدادرسانی غزه آماده شده بود، آغاز گردید.
شركت‌كنندگان در این تظاهرات با برافراشتن پرچم فلسطین اشغالی و تركیه بعلاوه كشورهای شركت كننده در كاروان آزادی و عكس‌های شیخ رائد صلاح به سوی مقر سازمان ملل متحد در غزه حركت كردند.


*هزاران نفر از مردم لبنان و آوارگان فلسطینی ساكن لبنان نیز در اعتراض به فاجعه كشتار فعالان صلح‌ حامل كمك‌های بشردوستانه برای مردم غزه، در سراسر این كشور تظاهرات گسترده‌ برپا كردند.
تظاهرات‌كنندگان در بیروت‌ درحالی كه پارچه‌نوشته‌هایی را در دست داشتند كه بر روی نوشته شده بود: "این جنایتی علیه بشریت است "، شعارهایی را نیز علیه اسرائیل سر می‌دادند.


* اعراب سرزمین‌های اشغالی نیز در اعتراض به حمله علیه كاروان امدادرسانی غزه اعلام كردند كه روز سه‌شنبه اعتصاب عمومی و تظاهرات می‌كنند.
"كمیته اعلای نظارتی عربها " در سرزمین‌های اشغالی اعلام یك روز اعتصاب عمومی كرد كه روز سه‌شنبه رخ خواهد داد و همچنین خواستار برگزاری تظاهرات شد.
درهمین حال، صدها نفر در خیابانهای شهر الناصره رفته و تظاهرات كردند.


*شبكه تلویزیونی الاقصی نیز از تظاهرات گسترده مردم مصر در محكومیت جنایت تازه صهیونیست‌ها علیه ناوگان ‌آزادی خبر داد كه با قلع وقمع تظاهرات از سوی نیروهای امنیتی مصر روبرو شد.
بنابر این گزارش این تظاهرات اعتراضی مردم مصر در میدان "التحریر " در مركز شهر قاهره برگزار شد.
از سوی دیگر حامیان اخوان المسلیمن نیز امروز در مقابل ساختمان وزارت امور خارجه مصر در شهر قاهره تظاهرات كردند و خواستار اخراج سفیر رژیم صهیونیستی از مصر شدند.
اخوان‌المسلمین اتحادیه عرب را نیز مخاطب قرار داده و خواستار مسئولیت‌پذیری آن در قبال دزدی دریایی رژیم صهیونیستی علیه فلسطینی‌ها و شهروندان حاضر در كشتی‌های آزادی شده است.* مردم اردن نیز در واكنش به یورش كماندوهای رژیم صهیونیستی به كاروان كمك رسانی غزه با سر دادن شعارهایی علیه رژیم صهیونیستی خواستار قطع رابطه كشورشان با تل‌آویو شدند.
به دلیل تدابیر شدید امنیتی پلیس اردن در اطراف سفارت رژیم صهیونیستی، تظاهرات كنندگان به سمت دفتر نخست وزیری تغییر مسیر دادند و پرچم رژیم صهیونیستی را به آتش كشیدند.
تظاهرات كنندگان همچنین به دلیل حمایت مصر از محاصره مردم غزه شعارهایی علیه دولت مصر سر دادند.
تظاهرات مشابهی نیز درسایر شهرهای اردن برگزار شد.* تعدادی از سازمان‌های انگلیسی نیز امروز تظاهراتی را در مقابل مقر دولت این كشور در محكومیت تجاوز رژیم صهیونیستی به ناوگان آزادی برگزار می‌كنند.
كنگره فلسطینی در انگلیس با همكاری تعدادی از سازمان‌های انگلیسی تظاهرات ضد صهیونیستی را امروز در مقابل مقر حكومت این كشور در لندن برگزار می‌كنند.
"زاهر بیراوی " سخنگوی كنگره فلسطینی در لندن پیش از این نیز از دولت انگلیس خواسته بود تا فشارها بر رژیم صهیونیستی را برای توقف تهدیدات علیه ناوگان آزادی افزایش دهد.


* هزاران نفر از مردم موریتانی نیز امروز با برگزاری تظاهرات گسترده در "نواكشوت " پایتخت این كشور حمله نظامیان صهیونیست به كاروان كمك‌های غزه را محكوم و خواهان رفع محاصره این منطقه شدند.
آنها تظاهرات خود را از دانشگاه نواكشوت به سمت دفتر سازمان ملل برگزار و دربرابر آن تجمع كردند و با ارسال نامه‌ای به این سازمان خواهان رفع محاصره و محاكمه مسئولان رژیم صهیونیستی به خاطر این جنایت شدند.
تظاهركنندگان از دولت‌های عرب خواستند تا مسئولیت خود را درقبال این رفتار رژیم صهیونیستی برعهده بگیرند.
پارلمان موریتانی نیز فعالیت خود را امروز متوقف و جلسه ای برای بررسی حمله اسرائیل به ناوگان آزادی برگزار كرد.* اتحادیه فلسطینی‌های مقیم آلمان همراه با سازمان‌های بشردوستانه تظاهرت گسترده‌ای در برابر سفارت رژیم صهیونیستی در شهر برلین برگزار كردند.
این اتحادیه در بیانیه خود از دولت آلمان خواست تا به رژیم صهیونیستی برای متوقف كردن جنگ ویرانگر این رژیم تروریستی علیه ملت غزه از طریق محاصره و گرسنه نگه‌داشتن آنها فشار بیاورد.
این اتحادیه جنایت امروز رژیم صهیونیستی را تكمیل نسل‌كشی غزه با استفاده از انواع سلاح‌ها علیه حامیان و فعالان صلح طلب حامی ملت فلسطین دانست.* هزاران نفر از شهروندان سوریه و آوارگان فلسطینی ساكن این كشور نیز امروز در شهر "حلب " جنایت تازه صهیونیست ها را محكوم كردند و با در دست داشتن پرچم‌های تركیه، سوریه و فلسطین، علیه رژیم صهیونیستی تظاهرات كردند.
آنها سپس برای همبستگی با تركیه به سمت كنسولگری این كشور حركت كردند.


* مردم عراق نیز امروز به دعوت مقتدا صدر رهبر جریان صدر تظاهرات گسترده‌ای در شهر بغداد برگزار كرده و با در دست داشتن پرچم‌های فلسطین و عراق جنایت صهیونیست ها را محكوم و عزای عمومی اعلام كردند.
در این تظاهرات گروهی از نمایندگان پارلمان و شماری از شیوخ عشایر و علمای دینی شركت داشتند.
تظاهرات جهانی علیه جنایات صهیونیست‌ها همچنان در مناطق مختلف جهان ادامه دارد و قرار است در شهرهای رم، میلان، جنوا و تورینوی ایتالیا نیز تظاهرات برگزار شود.
تظاهرات مشابهی هم قرار است امشب در برابر سفارت رژیم صهیونیستی در هلند و ایرلند برگزار شود.


تاریخ آخرین ویرایش:- -