تبلیغات
شیعه ها - همزمانی حمله به كاروان غزه و پایگاه دریایی تركیه امری تصادفی نیست


درباره وبلاگ:


آرشیو:


طبقه بندی:


آخرین پستها :


پیوندها:


نویسندگان:


ابر برچسبها:


آمار وبلاگ:
همزمانی حمله به كاروان غزه و پایگاه دریایی تركیه امری تصادفی نیست

نوشته شده توسط:فاضل صرافپور
سه شنبه 11 خرداد 1389-01:18 ب.ظ

همزمانی حمله به كاروان غزه و پایگاه دریایی تركیه امری تصادفی نیست

خبرگزاری فارس: یكی از معاونان حزب حاكم تركیه ضمن محكوم نمودن حمله رژیم صهیونیستی به كاروان امدادرسانی غزه تصریح كرد كه همزمانی این عملیات با حمله صورت گرفته به یك پایگاه دریایی در جنوب تركیه نمی‌تواند امری تصادفی باشد.

به گزارش فارس "حسین چلیك "، یكی از معاونان رجب طیب اردوغان نخست وزیر تركیه و رهبر حزب حاكم عدالت و توسعه در گفت‌وگو با كانال تلویزیونی تی جی آر تی، ضمن محكوم نمودن حمله وحشیانه كماندوهای نیروی دریایی رژیم صهیونیستی به كاروان امدادرسانی غزه تصریح كرد كه همزمانی این عملیات با حمله صورت گرفته به یك پایگاه دریایی در جنوب تركیه كه گفته می شود كار گروه پ ك ك بوده و منجر به كشته شدن شش سرباز گردید، نمی تواند امری تصادفی باشد.
چلیك در بخشی از اظهارات خود با اشاره به حضور فعالان حقوق بشر و طرفدار صلح از بیش از سی و سه كشور جهان در كشتی مرمره آبی در ادامه خاطرنشان كرد كه با رسیدن این كشتی به بندر، تعداد كشته شدگان و مجروحین مشخص خواهد شد. وی حمله رژیم صهیونیستی به كاروان مذكور كه به غیر از رساندن كمك های انساندوستانه به مردم بی دفاع غزه هیچ هدف دیگری نداشت را لكه ننگی بر پیشانی تاریخ بشری كه به نام رژیم صهیونیستی ثبت شده، توصیف كرد.
معاون اردوغان همچنین با اشاره به وقوع حمله با راكت به یك پایگاه دریایی در بندر اسكندورن در سواحل جنوبی تركیه كه گفته می شود از سوی گروه پ ك ك صورت گرفته، مصادف شدن این حمله با عملیات خونین ارتش صهیونیستی علیه كاروان امدادرسانی غزه را زیر سوال برد و تصریح كرد كه به عقیده دولت آنكارا همزمانی این دو حادثه نمی تواند امری تصادفی باشد.
اظهارات حسین چلیك در مورد احتمال مرتبط بودن این دو حادثه در حالی مطرح می شود كه پیش از این نیز رسانه های تركیه به كرات از آموزش افراد گروه پ ك ك توسط ماموران سرویس جاسوسی رژیم صهیونیستی موساد و افسران بازنشسته ارتش صهیونیستی در شمال عراق و ارتباط نزدیك صهیونیست ها با این گروه و تامین سلاح و مهمات برای اقدامات تروریستی برای گروه مذكور سخن به میان آورده اند و لذا بعد از وقوع همزمان دو حادثه یاد شده این شبهه در میان مقامات تركیه ایجاد شده كه حمله پ ك ك به پایگاه دریایی آن هم درست در روزی كه عملیات ارتش صهیونیستی علیه كاروان امدادرسانی غزه صورت گرفت، بنا به دستور موساد و طبق نقشه از پیش طراحی شده سرویس جاسوسی صهیونیست ها و با هدف كاهش شدت واكنش افكار عمومی تركیه به عملیات خونین علیه سرنشینان كشتی تركیه ای بوده است.
اظهارات این مقام بلند پایه تركیه در صورت صحت آن، از سوی كارشناسان دلیلی برای آغاز جنگ بین تركیه و رژیم صهیونیستی ارزیابی شده است.


تاریخ آخرین ویرایش:- -